FRoSTA, TO SÚ VÝROBKY BEZ:

 • OCHUCOVADIEL
 • UMELÝCH ARÓM
 • FARBÍV

100 % PRÍRODNÁ CHUŤ

Naším prianím je, aby jedlá od FRoSTY boli spájané s použitím prírodných surovín. Z tohto dôvodu sme vytvorili program 100 % prírodná chuť. Vo FRoSTE je všetko skutočné! Žiadne pridané umelé arómy, látky zvýrazňujúce chuť alebo umelé farbivá.

Namiesto toho používame čerstvú smotanu, syr a maslo bez farbív. Pri príprave našich jedál používame čerstvé bylinky a vlastnoručne pripravené omáčky. FRoSTA. Chutne a jednoducho!

NAJLEPŠIE INGREDIENCIE

 • ČERSTVÉ BYLINKY

  Bylinky sú pestované na našich poliach, nasekané a zmrazené ihneď po zbere. Vďaka tomu si tak bazalka, kôpor alebo petržlen FRoSTA zachovávajú tak svoju intenzívnu chuť a vôňu, ako aj maximálne nutričné hodnoty. Používame iba zmrazené bylinky, nie sušené.

 • ČERSTVÝ CESNAK

  Je to jednoduché – čerstvý cesnak chutí omnoho lepšie než sušený. To je dôvod, prečo sekáme celé strúčiky čerstvého cesnaku tesne pred tým, než sú pridané do našich výrobkov.

 • ČERSTVO MLETÉ ČIERNE KORENIE

  Čierne korenie, ktoré pridávame do našich výrobkov, melieme tesne pred ich dochutením. Vďaka tomu je jeho vôňa a chuť omnoho intenzívnejšia než pri mletom korení.

 • SYRY ZREJÚCE PRIRODZENE

  V našich výrobkoch používame syry bez obsahu dusičnanov a farbív. Prírodné, lahodné a rozplývajúce sa v ústach vám garantujú maximum chuti a výživových hodnôt.

 • DOMÁCA CHUŤ

  Dokazujeme, že výrobca mrazených jedál môže ponúknuť potraviny pripravené ako doma. To je dôvod, prečo ponúkame výrobky bez ochucovadiel, farbív, umelých aróm alebo chemicky modifikovaného škrobu. Skutočná chuť je dosiahnutá vďaka použitiu vysokokvalitných prírodných ingrediencií.

 • ZMES KORENIA

  V kupovaných zmesiach korenia môžete nájsť nechcené ochucovadlá a aromatické látky. To je dôvod, prečo si sami miešame všetky korenia, napríklad čierne korenie, soľ a muškátový oriešok pre náš výrobok Kura po mexicky.

 • ČERSTVÉ MLIEČNE VÝROBKY

  Namiesto vysoko spracovaných surovín, napríklad práškového mlieka alebo priemyselnej mliečnej bielkoviny, používame vo FRoSTE skutočné mlieko a čerstvú smotanu bez potravinárskych doplnkov, ako napr. karagénan (E407).

 • MASLO BEZ FARBÍV

  Príroda nepotrebuje pomôcť. Farbivo betakarotén sa často používa pri výrobe masla, aby bola dosiahnutá jeho intenzívne žltá farba. Naše maslo, ktoré je základom našich omáčok k zeleninám v škatuliach,, neobsahuje žiadne farbivá.

 • CHEMICKY NEMODIFIKOVANÉ ŠKROBY

  Vo FRoSTE používame na zahustenie omáčok iba zemiakový a ryžový škrob. Chemicky modifikované škroby, napríklad E1404-E1451, síce uľahčujú výrobu, ale patria do potravinárskych doplnkov.

 • ČISTÁ KAMENNÁ SOĽ

  Soľ s protihrudkovacími látkami obsahuje chemickú zlúčeninu E535, ktorá bráni stvrdnutiu alebo hrudkovaniu. Tento druh soli je široko dostupný v obchodoch. My posúvame latku vyššie tým, že používame výhradne soľ bez protihrudkovacích látok.

 • SLNEČNICOVÝ A OLIVOVÝ OLEJ

  Pre naše výrobky vždy používame panenský slnečnicový olej a olivový olej zo zelených olív, čo zaručuje najvyššiu kvalitu a bohatú nutričnú hodnotou.

NEMÁME ČO SKRÝVAŤ

Väčšina spotrebiteľov chce poznať presné zloženie výrobkov, ktoré kupuje. Ste jedným z nich?

SPOZNAJTE KAŽDÚ ZLOŽKU. Na obaloch výrobkov FRoSTA nájdete informácie o všetkých prísadách. I keď sú všeobecné výrazy ako bylinky alebo korenie, ktoré výrobcovia často používajú, v súlade so zákonom, my nemáme radi nejasnosti. Sme hrdí na naše suroviny, takže vám ich radi vymenujeme. Namiesto korenia si na obale prečítate konkrétnu informáciu, napríklad čierne korenie.

CHCEME VÁM UKÁZAŤ VIAC. Napriek tomu, že podľa zákona o označovaní potravín nemusíme uvádzať na balení ingrediencie, ktoré neplnia žiadnu technologickú funkciu vo výrobku (napr. glazúra), hovoríme otvorene o všetkých surovinách. Karty na stôl!

A BONUS? Okrem zoznamu ingrediencií uvádzame na obaloch aj informáciu o tom, že naša zelenina je pestovaná na poliach, nie v skleníkoch, bylinky sú zmrazené ihneď po zbere. Sme k vám úprimní!